Балкан
16. August 2016 - 19:56

Големо невреме ја погоди и Хрватска

Силно невреме попратено со град, дожд и силен ветер вчера во попладневните часови ја зафати Хрватска.

Најпогоден од невремето беше Вараждин, каде до 15 часот имаше убаво и сончево време, по што настапи силно невреме

На мостот кон Чаковец од силниот ветар паднало стебло.