Балкан
13. јуни 2018 - 14:25

Голема трагедија: Ова е малиот Алекса (10) кој загина на екскурзија

Десетгодишно момченце кое денеска во Суботица го прегази автомобил марка Тојота, додека поминувал на улица со група ученици и наставничката.

Малиот Алекса бил на екскурзија и требало денеска да си дојде дома, кога на него налетал возач кој се возел со огромна брзина и го прегазил со уште две девојчиња.