Балкан
4. јуни 2016 - 12:19

Голема трагедија - Ја застрелал жена си со пушка па...

 
Незапаметен злочин се случил синоќа во Пријепољ кога 27 годишниот В.Ј. со ловечка пушка ја усмртил жена му па себе си. Жената оставила зад себе детенце од две години.
 
Убиството и самоубиството се случило во близина на фабриката за производство на бетон на периферијата Пеијепољ, пишува српски Блиц.
 
Според неофицијални информации убиената жена, неодамна живеела со В.Ј, но се развеле.
 
-Таа работела во еден ресторан. В.Ј. дошол кога таа ја завршила смената и ја однел со автомобил.
Најверојатниот мотив на оваа трагедија е љубомората“, изјави извор близок до истрагата.