Македонија
8. October 2015 - 11:15

Голема полициска акција во Арачиново

Полицијата од изутрината спроведува акција во скопското село Арачиново.

Како што информираат од МВР, акцијата се уште трае.

Досега се приведени осум лица кои биле следени подолг период, а се товарат за различни кривични дела како трговија со наркотици, оружје, мигранти, рекет.