Балкан
8. November 2016 - 23:28

Голема полициска акција: Полицајците се шокирале кога го отвориле комбето

Српската полиција на 4. ноември запленила околу 230 килограми марихуана и ги уапсила државјанинот на БиХ С.О. (1972), и С.Р. (1970) од Белград, поради постоење на сомнение дека сториле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги.

Како што соопшти српското МВР, осомничените ќе бидат предадени на Вишото јавно обвинителство во Белград, а полицијата за време на претресот на патничкото моторно возило пронашла 15 патнички торби, во кои се наоѓала марихуана распоредена во 164 пакети.

Погледнете како изгледало апсењето: