Балкан
23. April 2017 - 13:40

Голема акција на српската полиција: Влегле во авто-плац, пронашле дрога и оружје!

Полицијата во Белград запленила 1100 грама марихуана, 800 грама хероин, 90 грама мешавина од парацетамол и кофеин, електронска вага, два пиштоли со муниција и за тоа уапсила три лица.
 
Уапсените се осомничени за кривични дела, неовластено производство и трговија со дрога, поседувањ, носење на оружје и експлозивни материјали.
 
Вкупната вредност на запленетата стока се проценува на неверојатни 2,6 милиони динари.
За време на апсењето, А. Д. (1983), Р. Џ. (1985) и Л. М. (1988), полицијата на улица пронашла пакет со 100,15 грама хероин, за кој се сомнева дека го фрлил некој од нив.
 
Тројцата млади кои се осомничени ќе добијат кривични пријави, кои ќе се спроведат до надлежниот јавен обвинител.
 
Погледнете го видеото од апсењето...