Loading Video...
Свет
17. August 2019 - 20:26

Голем пожар во украински хотел, загинаа 8 лица

Осум лица загинаа, а десетина се повредени во пожар во хотел во Украина. Пламенот избувнал на вториот кат од хотелот „Токио стар “ во градот Одеса.  Во гаснењето на пожарот биле ангажирани 65 пожарникари и 13 возила. Властите ги истражуваат причините за несреќата.