Loading Video...
Фудбал
19. јуни 2019 - 16:16

Голд Куп: Победи на САД и Панама за заокружување на првото коло

На „Голд Купот“ односно фудбалскиот шампионат на Северна и Централна Америка к0омплетирано е првото коло. 
 
Во дуелите од последната Д група, Американците забележаа убедлива победа над Гвајана со 4:0, меч во кој Тајлер Бојд постигна два гола.
 
Селекцијата на Панама славеше победа над Тринидад и Тобаго со 2:0
 
Вечерва по полноќ продолжуваат натпреварите од второто коло, со дуелите од  групата А во кои ќе се игра и дербито меѓу Мексико и Канада, додека Куба ќе се сретне со Мартиник.