Loading Video...
Тенис
17. November 2017 - 18:36

Гофин последен полуфиналист на Мастерсот во Лондон

 
Белгиецот, Давид Гофин е четвртиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон
 
Гофин  во меч од последното 3.коло од групата „Пит Сампрас“  во два сета го совлада Доминик Тием (Австрија) со 6-4 и 6-1
 
Така во полуфиналето кое на програмата е во сабота Давид Гофин (Белгија) ќе игра против (2) Роџер Федерер (Швајцарија).
 
Во фторото полуфинале (6) Григор Димитров (Бугарија) за противник ќе го има Американецот, Џек Сок (8),