Здравје
2. February 2017 - 17:59

Го топи салото на стомакот, едноставен рецепт по кој полудеа сите на интернет

Неверојатно брзо и тоа само со три состојки ќе се ослободите од салото на стомакот.

Ако и вие припаѓате на широката група на луѓе која сака да има совршен стомак, а притоа да не мора да се откажете од својата омилена храна, има решение и за вас.

Пробајте го напитокот од само три состојки, кој со секојдневна употреба симнува и до 80 отсто од салото на стомакот.

Состојки: лажичка сода бикербона, пола чаша вода и сок од еден лимон.

Foto: Profimedia
 
Помешајте ги сите овие состојки и испијте ја оваа мешавини секое утро, а конзумирајте се додека не дојдете до посакуваната килажа, советува Myhealthyfoodtips.com, а многумина кои веќе го пробале овој напиток имаа само пофални зборови.