Loading Video...
Свет
23. May 2018 - 19:29

Го снимил сопствениот судир додека претекнувал, девет патници загинале

Возач на минибусот во живо на Фејсбук пренесувал како вози низ Унгарија и последното што го снимил било како на него налетува камион додека тој претекнува.Во несреќата загинале сите патници од минибусот, седум мажи и две жени, сите Романци кои работеле во Словенија и се враќале дома. Инцидентот се случил , на 60 километри југоисточно од Будимпешта.