Македонија
31. January 2019 - 11:33

Го скршил од ќотек: Македонец со шипка крвнички го претепал својот цимер во Будва

Македонскиот државјанин З.Д. (50) заработи притвор во траење од еден месец во притвор откако вчера околу 19 часот, во населбата Велји Виногради во Будва, со метална шипка го нападнал својот цимер – исто така, македонски државјанин.

„Од силината на ударот, претепаниот маж паднал на асфалтот. Затекнат е како лежи во локви крв на улица, по што му е укажана лекарска помош. Констатирани му се тешки повреди на главата. Полицијата успеа да го пронајде и уапси напаѓачот“, пишуваат медиумите во Подгорица.