Здравје
17. May 2017 - 9:31

Го шокираше и докторите - ова лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки.

Ова решение многумина го препорачуваат, а не нанесува штетни последици.

ОПотребно ви е:

- 40 грама семки од тиква

- 200 грама мед

- 3 лажици суво грозје

- 8 лажици мелено ленено семе

Само измешајте ги сите состојки заедно во блендер и конзумирајте по една лажица два пати дневно. Подобрувањето ќе го забележите веднаш.