Македонија
7. August 2022 - 17:16

Го повредил малолетниот син додека ја тепал сопругата

Полициски службеници од СВР Струмица денеска во 04.10 часот го лишиле од слобода Б.Б.(35) од Струмица затоа што околу 01.00 часот ја нападнал неговата сопруга со остар предмет, при што го повредил и нивниот малолетен син.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.