Тенис
6. August 2015 - 17:15

Ѓорческа го заврши настапот на фјучрсот во Москва

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го заврши настапот на фјучрс турнирот во Москва (награден фонд 25.000 долари) откако денеска заедно со Велрија Погрбњак од Русија загубија од Александра Корашвили и Валерија Страхова (4.носителки).

Двата сета во четвртфиналето противничките ги добија со 6:4 во гемови.
Вчера Ѓорческа беше поразена во 1.коло во сингл конкуренција.