Тенис
28. December 2018 - 19:01

Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Абу Даби

Новак Ѓоковиќ и Кевин Андерсон ќе играат во финалето на егзибицискиот тениски турнир во Абу Даби.

            Ѓоковиќ во два сета го совлада рускиот тенисер Карен Качанов додека Андерсон успеа да го елиминира  Рафаел Надал. Финалето се игра утре во 16 часот.