Тенис
16. August 2015 - 8:35

Ѓоковиќ: Некој пуши марихуана?!

За време на дуелот со Шарди на турнирот во Монтреал, Новак Ѓоковиќ седна на столчето и осети чуден мирис во воздухот. 

„ Ми мириса на марихуана и ми се врти во главата“ му реагираше Ноле кроз смеа на главниот судија. 
Ѓоковиќ го доби мечот со 6-4 и 6-4.