Тенис
11. May 2019 - 19:49

Ѓоковиќ ќе игра финале во Мадрид

Новак Ѓоковиќ обезбеди учество во финалето на Мастерс турнирот во Мадрид откако во полуфиналето по голема борба го совлада Доминик Тим со 2-0 во сетови. Српскиот тенисер во драматична игра двата сета ги доби во тај-брејкот.  Во второто полуфинале вечерва играат Надал и Циципас.