Loading Video...
Тенис
31. July 2021 - 11:49

Ѓоковиќ без медал се враќа од Токио

Шпанскиот тенисер Пабло Карено-Буста го освои бронзен медал во поединечна конкуренција на тенискиот Олимпискиот турнир во Токио.
 
Тој во дуелот за 3.место за 1 час и 47 минути игра го победи првиот светски тенисер од Новак Ѓоковиќ, со 6-4, 6-7 (6) и 6-3.
 
Утре во финалето за златниот олимписки медал ќе играат (4) Александер Зверев, Германија – (12) Карен Качанов, Русија