Македонија
27. јуни 2022 - 11:02

Ги тепал сопругата и ќерката, уапсен охриѓанец

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР Охрид лишен е од слобода И.К.(56) од Охрид, стои во соопштение од МВР.

Тој претходно, во семејниот дом во Охрид, физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.