Македонија
29. May 2020 - 16:03

Германски државјанин пронајден починат во стан во Скопје

Вчера во 16.42 часот во СВР Скопје, С.И. пријавила дека во стан на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје го пронашла починат Х.Н.(42) од СР.Германија.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, стои во соопштението од МВР.