Loading Video...
Ракомет
1. August 2021 - 18:07

Германците сепак се изборија за четвртфинале

Германците со победата над Бразил 29-25 станаа осмата последна селекција која се избори за ракометното четвртфиналето. 
 
Во него Германија за противник ќе ја има селекцијата на Египет, додека останатите три четвртфинални парови ги сочинуваат Франција – Бахреин, Шведска – Шпанија и Данска – Норвешка. 
 
Четвртфиналната рунда ракометарите ќе ја играат во среда (3 август)