Балкан
17. July 2017 - 22:22

ГАЛЕРИЈА: Невремето направи хаос на Халкидики

Поројните дождови предизвикаа бројни одрони на патиштата, кои останаа непроодни за сообраќај.

Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето.

Голем број автомобили биле однесени од надојдената вода, а нивните сопственици се евакуирани на повисоките места, во хотели и апартмани.

Локалните власти во Ситониа известија дека пожарникарите добиле многубројни повици за помош од настрадани граѓани кои барале пумпи за извлекување на водата од нивните домови.