Кошарка
23. March 2016 - 10:26

Галатасарај прв полуфиналист во Еврокупот

 
 Кошаркарите на Галатасарај обезбедија учество во полуфиналето од Еврокупот, откако во реваншот од полуфиналната пресметка со Баерн победија со 72:59 и ја надополнија негативата од десет поени што ја имаа по средбата во Минхен.
 
Реваншите на другите три дуели се играат денеска. Двојки и резултати по првите средби:
 
Стразбур – Нижњи Новогород 94:85,
 
Гран Канарија Зелена Гора 93:82 и
 
Армани Милано – Тренто 73:83.