Фудбал
10. December 2016 - 16:10

Фудбал ликс: Како фудбалерите го „затајуваат“ данокот?!

Македонските кошаркари ги дознаа противниците со кои ќе се соочат во претквалификациите за пласман на Светското првенство во Кина.
 
Извлекувањето на претквалификациските групи се одржа, во саботата, во Прага, а Македонија ќе игра во Ц групата против Естонија и Косово.
 
Првите две репрезентации во групата ќе играат во квалификациите за пласман на Мундијалот во 2019 година.
 
Група А: Словачка, Шведска, Босна и Херцеговина, Ерманија
Група Б: Албанија, Австрија, Холандија
Група Ц: Македонија, Естонија, Косово
Група Д: Португалија, Бугарија, Белорусија
 
Претквалификациите ќе се играат од 2. до 19. август наредната година.