Кошарка
11. August 2017 - 10:41

Французите ја демолираа Литванија

Продолжуваат подготовките на кошаркарските селекции за ЕП 2017г. 

Франција во ефикасен меч убедливо ја совлада Литванија со 99-77 предводена од Нандо Коло со 17 и Алекс Тупан со 12 поени. 
Мечот беше одигран откако двете селекции во текот на неделата ги загубија контролките со Хрватска.