Ракомет
12. January 2017 - 8:48

Франција 2017:Рекорден број навивачи на отворање

Првиот натпревар на Светско првенство во ракомет во Франција што се одигра синоќа Париз меѓу Франција и Бразил го следеа 15.609 гледачи што е рекорд на отворање (прв натпревар) на шампионат.