Ракомет
11. January 2017 - 19:37

Франција 2017: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Селекторот на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца се „прекубројни“. За првиот дуел со Тунис Червар нема да смета на голманот Никола Митревски, кој откако дополнително беше повикан за очекување беше да биде во тимот, бидејќи има најмногу искуство на меѓународни дуели во однос на Колев и Трајковски.

Во составот ги нема ниту левиот бел Ристо Арнаудовски и пикерот Жарко Пешевски.