Свет
21. April 2017 - 8:56

Фотографија која ќе ви го скрши срцето: Полицајци прегрнати плачат по убиениот колега

Француската полиција издаде налог за апсење на вториот осомничен за пукањето во центарот на Париз, во кое еден полицаец е убиен, а двајца се тешко ранети.

По синоќешната престрелка во која еден полицаец е убиен, а друг починал од последиците на ранувањето, на Елисејските полиња дојде до второ пукање.

View image on Twitter

На фотографијата која ќе ви ги насолзи очите се гледаат двајца полицајци кои се прегрнати и не можат да ги задржат солзите поради смртта на колегата.

Исламската држава презеде одговорност за пукањето во Париз кое се случи воочи претседателските избори.