Македонија
13. August 2019 - 9:59

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка, отежнат сообраќајот на крстосницата

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот „Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, пренесува Алсат М.

Во моментов сообраќајот се одвива отежнато бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристугнување на увидна екипа од МВР.