Џет-Сет
10. September 2018 - 11:35

ФОТО: Кумата Каролина сподели фотографија од среќната невеста Ана

Водителка и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиновска вчера се омажи за Гордан Лазаревски, стоматолог од Скопје. Од свадбата на својот „Инстаграм“ профил фотографија сподели Каролина Гочева, која еблиска пријателка со Ана, сега и нејзина кума.
 
Гордан, пак, и сопругот на Каролина, Михаил Корубин се пријатели уште од детството.
 
Невестата носеше уникатна креација, место класичен невестински фустан, таа избра бели пантолони.