Фудбал
20. November 2020 - 9:56

Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Договорот со тренерот на Рома, Пауло Фонсека автоматски ќе се обнови доколку тимот се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, пренесува „Скај Италија“.

Според изворот, оваа ставка е напишана во договорот на 47-годишниот Португалец. Забележано е дека Рома преговара за нов договор со специјалистот под различни услови.

Актуелниот договор на Фонсека важи до крајот на сезоната 2020/21.

Рома со 14 бода е на 4. место по седум кола од италијанскиот фудбалски шампионат.