Македонија
25. February 2020 - 15:30

Филипче: Патникот од Дубаи е негативен на корона вирус

Патникот кој што бил шест дена во Дубаи, и дошол во Скопје, утринава со симптоми на грип се јавил во инфективната клиника. Тестирањата покажаа дека резултатите се негативни на коронавирус, изјави за медиумите министерот за здравство Венко Филипче.
Вчера имаше лице од Италија кое дошло во Скопје и кое беше тестирано од коронавирус, и резултатите и за него беа негативни.