Македонија
1. November 2020 - 12:39

Филипче: Носам маска и го штитам јавното здравје

 Носам маска затоа што се грижам за моите блиски, затоа што ги почитувам здравствените работници и го штитам јавното здравје, порачува министерот за здравство Венко Филипче на својот фесјбук-профил.

– Носењето заштитна маска е засега наједноставен и најсигурен начин да се спротивставиме на пандемијата. Секој од нас има одговорност, напиша Филипче.

Апелира до сите граѓани да ги почитуваат мерките за заштита од КОВИД-19.

Носам маска затоа што се грижам за моите блиски, затоа што ги почитувам здравствените работници и го штитам јавното...

Posted by Венко Филипче on Sunday, November 1, 2020