Фудбал
10. January 2017 - 10:13

ФИФА го прогласи Раниери за најдобар тренер

На гала вечерта на ФИФА за изборото на најдобрите во 2016 година за тренер на годината е прогласен 65-годишниот Италијанец Клаудио Раниери, кој го предводеше Лестер до сензационалната титула во англиската Премиерлига.