Ф1
26. August 2017 - 15:41

Фетел уште 3 години во Ферари

Водечкиот во генералниот пласман Себастијан Фетел  потпиша договор уште на три години со Ферари екипа со која атакува на првата титула по 2007 година.

Претходно и Кими Раиконен потпиша договор со кој се комплетира двоецот во иаталијанскиот тим.