Ф1
30. October 2017 - 10:00

Фетел: Луис ја заслужи титулата

Борбата за шампионската титула во формула 1 сезонава траеше до вчерашната трка што се возеше во Мексико. Хамилтон на две трки до крајот успеа да собере доволен број поени за да ја обезбеди четвртата шампионска титула. Луис Хамилтон има 333 поени, а Себастијан Фетел 277.
 
- Тој во текот на целата сезона одлично работеше и сосема заслужено ја освои титулата. Затоа му честитам, изјави Фетел по вчерашната трка на која го освои четвртото место, а Хамилтон беше деветтопласиран.