Фудбал
19. March 2017 - 10:34

Фернандез му донесе победа на Милан против Џенова

 
 
 Матиас Фернандез со својот гол првенец во дрестот на Милан, му донесе победа на својот тимот во дуелот против Џенова со 1-0. 
 
На средбата одиграна на „Сан Сиро“ во Милано, чилеанскиот репрезентативец во 33.минута го постигна единствениот гол на овој натпревра на Горан Пандев не доби остана на клупата за резервни играчи. 
 
Во првиот меч од 28.коло на Серија А, екипите на Торино и Интер одиграа без победник 2-2. 
 
Денеска ќе се играа останатите осум натпревари од ова коло, а во нив ќе се сретнат: 
12:30 Емполи – Наполи 
15:00 Сампдорија – Јувентус 
15:00 Кротоне – Фиорентина 
15:00 Каљари – Лацио 
15:00 Болоња – Киево 
15:00 Аталанта – Пескара 
18:00 Удинезе – Палермо 
20:45 Рома – Сасуоло.
 
 
Табела: Јувентус 70 бода, Рома 62, Наполи 60, Лацио 56, Интер 55, Милан 53,..