Фудбал
14. September 2017 - 14:02

Фенербахче платил 180 000 евра за Елмас

Според информациите од Фенербахче турскиот гигант за трансферот на Елиф Елмас на Работнички му платил 180 000 евра додека македонскито фудбалски бисер за петгодишниот договор ќе заработи 1.2 милиони евра. 

Според извори од клубот за нашиот репрезентативец се интересирале дури 25 клуба. 
Елмас сепак официјалното деби за Фенер ќе го има наредната година бидејќи не доби специјална дозвола од ФИФА да биде регистриран.