Фудбал
12. April 2019 - 8:53

Фаворитите остварија предност по првите четвртфинални натпревари во Лига Европа

На првите средби од четвртфиналните средби во второто по квалитет фудбалско натпреварување на европскиот континент, екипите кои важеа за фаворити забележаа победи.

Резултати први натпревари 1/4финале во Лига Европа одиграни синоќа:

Арсенал – Наполи 2:0
Бенфика – Ајнтрахт Франкфурт 4:2
Славија Прага – Челзи 0:1
Виљареал – Валенсија 1:3.

Реваншите се закажани за 18 април.