Фудбал
7. August 2017 - 12:56

Фантастична видео најава за дуелот Вардар - Фенербахче

 
 
Македонскиот првак Вардар против турскиот Фенербахче ќе игра во плејоф рундата за влез во групната фаза на Лига Европа. 
 
Првата средба ќе се игра на 17 август во Скопје додека реваншот на програмата е на 24 август во Истанбул. 
 
Во пресрет на двомечот Мартин Пресилски познат како „MP“ на својот Ју-туб канал објави уште едно импресивно видео наменето токму за овој меч.