Тенис
12. January 2017 - 12:05

Фалангата ја понесе Лина против Викари

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа го мина првото квалификациско коло на Аустралиан Опен совладувајќи ја Американката Викари.

Ѓорческа по мечот изјави дека никогаш во животот не доживеала таква поддршка и навивање како од нашите во Мелбурн и пошироко во Австралија....
https://