Фудбал
10. January 2017 - 8:33

ФА куп: Бранителот на пехарот М.Јунајтед против Виган во 4.коло

По одигрувањето на дуелот меѓу Кембриџ и Лидс комплетирани беа првите дуели од 3.коло од ФА купот. Поради нерешениот резултат ќе се играат вкупно девет повторени натпревари во терминот 17 и 18.јануари.
Веќе познати и се идвојките за 4.коло кое треба да се игра од 27 до 30.јануари.
Тотенхем – Викомб
Дерби Каунти – Лестер
Оксфорд – Њукасл / Бирмингем
Вимблдон / Сутон – Лидс
Плимут / Ливерпул – Вулверхемптон
Саутемптон / Норвич – Арсенал
Линколн / Ипсвич – Брајтон
Челзи – Брентфорд
Манчестер Јунајтед – Виган
Милвол – Вотфорд
Рочдејл – Хадерсфелд
Барнли / Сандерленд – Флитвуд / Бристол Сити
Блекбурн – Барнсли / Блекпул
Фулам – Хал
Мидлсброу – Акрингтон
Кристал Палас / Болтон – Манчестер Сити