Кошарка
7. January 2016 - 14:25

Евролига: ЦСКА домаќин на Реал

 
Во кошаркарската Евролига денеска и утре ќе се играат натпреварите од 2.коло на „ТОП 16’’ фазата.
 
Мечот кој привлекува најголемо внимание се игра попладнево во Москва, каде ЦСКА го пречекува актуелниот шампион Реал Мадрид.
 
Комплетни двојки и табели:
 
Е група – 2.коло:
Дарушафака - Цедевита (четврток 20:00) 
Локомотив Кубан - Анадолу Ефес (петок 18:00)
Црвена Звезда - Фенербахче (петок 20:00) 
Панатинаикос – Уникаха (петок 20:45)
 
Табела: Локомотив Кубан 1-0, Уникаха 1-0, Фенербахче 1-0, Анадолу Ефес 1-0, Црвена Звезда 0-1, Панатинаикос 0-1, Дарушафака 0-1 и Цедевита 0-1.
 
Ф група  – 2.коло:
ЦСКА Москва - Реал Мадрид (четврток 18:00)
Лаборал - Олимпијакос (четврток 20:30)
Барселона - Химки (четврток 20:45)
Бамберг - Жалгирис (петок 20:00)
 
Табела: Олимпијакос 1-0 (победи-порази), Лаборал 1-0, Реал Мадрид 1-0, Химки 1-0, ЦСКА Москва 0-1, Бамберг 0-1, Барселона 0-1 и Жалгирис 0-1.