Фудбал
14. November 2020 - 12:38

Евертон заинтересиран за Иско

Премиерлигашот Евертон сака во своите редови да го види фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Иско, пренесува „le10sport“.

Според изворот, главниот тренер на „карамелите“ Карло Анчелоти сака да го купи 28-годишниот Шпанец во јануари 2021 година.

Иско се пресели во Реал Мадрид во 2013 година кога тимот го водеше Анчелоти. Во сезоната 2020/21, Иско одигра шест натпревари за Реал Мадрид .

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 30 милиони евра.

Претходно беше објавено дека главниот тренер на Кралскиот клуб Зинедин Зидан му рекол на играчот од средниот ред дека може да бара нов клуб.