Балкан
28. October 2017 - 20:20

Еве како падна Зоран Марјановиќ: Неговиот татко Владимир го предаде на полицијата

Осомничениот за убиството на Јелена Марјановиќ е уапсен откако е пронајден тајниот телефон на пејачката кој таткото на Зоран по нејзината смрт го земал да го користи, па го изгубил на улица. 
 
Зоран Марјановиќ, осмничениот за убиството на сопругата Јелена, пејачката на „Гранд“,  зад решетки го смести неговиот  татко Владимир, открива српски Курир. Имено, Зоран е уапсен откако е пронајден мобилниот телефон на пејачката кој неговиот татко го изгубил неодамна, и тоа како што дознава порталот, засега е најсилниот доказ во истрагата против сопругот на пејачката.