Кошарка
12. September 2017 - 14:14

Еуробаскет 2017: Стартува 1/4 финалето

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. 
 
Денеска:
17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија.
 
Утре (13 септември):
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.
 
Победниците од двата дена ќе играат меѓу себе во полуфиналето