Македонија
9. November 2015 - 13:51

Eсен во Градскиот парк во Скопје (Фотогалерија)

Викендов во Скопје прекрасно време и преубави пејсажи во Градскиот парк. За жал многу малку наши сограѓани прошетаа претпладнето во паркот за да уживаат во пејсажите што ги нуди убавата природа. Единствено рибарите на малите езерца се обидуваа да фатат по некое рипче и за чудо успеваа.  За оние пак кои се ранобудници на терените на ФК Работнички можеа да ги следат натпреварите од Детската фудбалска лига на ФФМ... многу џагор, радост и се разбира...голови....