Балкан
12. January 2016 - 13:31

Ердоган: Сириски бомбаш-самоубиец одговорен за нападот во Истанбул

Бомбаш-самоубиец од Сирија е одговорен за денешниот напад во Истанбул, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Тој остро го осуди нападот, при тоа посочи дека загинале десет луѓе. Меѓу убиените има турски граѓани и странци.

Ердоган најави нови информации по два часа.