Спорт плус
22. January 2016 - 10:37

ЕП Ватерполо: Ц.Гора обезбеди настап на ОИ во Рио

Репрезентацијата на Ц.Гора обезбеди финале на ЕП во ватерполо што се игра во Белград. 

За златниот медал Црногорците ќе се борат со домаќинот Србија а финалето ќе се одигра во сабота од 17.45ч. 
Популарните „Ајкули“ со тоа обезбедија настап на ОИ во Рио.
 Бронзениот медал ќе го освои победникот од мечот Грција-Унгарија (сабота 16.15)